После долгой паузы мы снова с вами!
Подготовил новую подборку лучших композиций композиторов и музыкантов из замечательной Финляндии, северного соседа России!
Северное сияние, суровые люди, привыкшие к полярной зиме!
Удивительно, что их музыка полна энтузиазма, драйва и красоты, а ведь много ли радости в свинцовом небе или бесконечной метели? Но душа требует прекрасного, и этим прекрасным, космическими фантазиями, скромные финские гении, щедро делятся с нами! Зажигательный ритм, особая атмосфера, понятные мелодии и удивительная атмосферность снова с нами в третьем сборнике северных авторов.
На этом эфире вы услышите как еще больше новых авторов, так и давно известные имена!
Итак, на старте Vol. III
Приходите на радио https://spacesynth.ru друзья! 24.10.2020 18:00 (МСК)
-----
Постер создал уважаемый админ портала, Дмитрий на основе финской фотографии! Благодарю за проявленный талант и участие!
Good evening, everyone!
After a long pause, we are back with you!
I have prepared a new selection of the best compositions by composers and musicians from wonderful Finland, Russia's Northern neighbor!
Northern lights, harsh people who are used to the polar winter!
It's amazing that their music is full of enthusiasm, drive and beauty, but how much joy is there in a leaden sky or an endless snowstorm? But the soul requires beauty, and this beautiful, cosmic fantasies, modest Finnish geniuses, generously share with us! The incendiary rhythm, special atmosphere, clear melodies and amazing atmosphere are back with us in the third collection of Northern authors.
On this broadcast, you will hear even more new authors, as well as long-known names!
So, at the start of Vol. III
Come to the radio https://spacesynth.ru friends! 24.10.2020 18:00 (Moscow time)
-----
The poster was created by a respected portal admin, Dmitry based on a Finnish photo! Thank you for your talent and participation!



SpaceSynth 4EVER! 
